O nas

Zespół Akademii to grono wybitnych specjalistów i doświadczonych nauczycieli, którzy z pasją i szacunkiem podchodzą do wiedzy i jej przekazywania.

Projekt Akademia, czyli edukacja krok po kroku!

Projekt Akademii powstał z myślą o tych, którzy pragną zrozumieć i zapamiętać. Którzy chcą wiedzy i rozwoju. Którzy wierzą – tak jak my, że mądrzy ludzie to szczęśliwi ludzie. Którzy potrafią dzięki temu zbudować lepszy świat – dla nas wszystkich.

Oferujemy unikalne podejście do nauki, prowadząc naszych kursantów krok po kroku przez lekcje i zadania. Zagłębiamy się w tajniki wiedzy, odwiedzając muzea, archiwa i uniwersytety, współpracując z wybitnymi badaczami i nauczycielami z całej Polski. Cały ten proces skrupulatnie dokumentujemy, by przekazać go Wam w przystępnych, precyzyjnych, profesjonalnych lekcjach – za pomocą tekstów, jak i materiałów wideo.

Nie uczymy się tylko po to, by zdać maturę, sprawdzian czy test. To są cele wtórne, które przychodzą z czasem. Naszym celem jest prawdziwe zrozumienie świata, siebie i innych. Bez wiedzy nie ma zrozumienia, a bez zrozumienia – sensu.
Zespół Akademii  to grono wybitnych specjalistów i doświadczonych nauczycieli, którzy z pasją i szacunkiem podchodzą do wiedzy i jej przekazywania. Razem, chcemy inspirować, motywować i prowadzić was przez fascynujący świat nauki.
Dołącz do nas i odkryj, jak satysfakcjonująca i ciekawa potrafi być nauka i proces zdobywania wiedzy!

 

A oto nasz zespół:

Zofia Cegłowska

Zofia Cegłowska, Prezes Akademii

Project manager z doświadczeniem w domach mediowych. Ekspertka od grantów i budżetowania wniosków, organizatorka i koordynatorka eventów z sektora NGO’sów i wydarzeń kulturalnych. Prywatne wyzwania skierowały ją ku produkcji filmowej, edukacyjnej i telewizyjnej, co zaowocowało powstaniem Akademii. Absolwentka prestiżowej Akademii Leona Koźmińskiego, uznanej przez "Financial Times" za najlepszą uczelnię biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Innowatorka z odwagą i marzeniami, która łączy technologię i kulturę z kreatywnością żeby sprawiać, by nasza rzeczywistość była lepsza!

IV6A7744 p.Jan2 tło+

Jan Wróbel

Historyk, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum "Bednarska", autor książek i artykułów popularyzujących historię. Ostatnio wydał: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz" (ZNAK Horyzont 2020). Dziennikarz, publicysta, komentator, nauczyciel.

Piotr szewczak

Piotr Szewczak

Doktor nauk matematycznych. Pracuje na stanowisku badawczym w Instytucie Matematyki UKSW oraz prowadzi zajęcia na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW.Pracował jako nauczyciel matematyki w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie oraz prowadził kursy z matematyki przygotowujące do egzaminu maturalnego. W pracy badawczej, która jest jego ogromną pasją, specjalizuje się w topologii teoriomnogościowej. Jest autorem lub współautorem kilkunastu publikacji naukowych. Odbywał staże badawcze w Izraelu oraz Austrii. Aktualnie jest kierownikiem polsko-austriackiego grantu realizowanego we współpracy z naukowcami z Politechniki Wiedeńskiej.

buka

Beata Trędowska

Beata Trędowska - doświadczona nauczycielka języka polskiego, która od 1988 roku z pasją dzieli się swoją wiedzą z uczniami w liceum im. Lelewela w Warszawie oraz innych warszawskich placówkach edukacyjnych. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a także studia podyplomowe w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Uczestniczyła w kursach z dramy organizowanych w Instytucie Badań Edukacyjnych. Jako egzaminator egzaminu maturalnego z języka polskiego, Beata ma doskonałą wiedzę o wymaganiach i standardach, co przekłada się na sukcesy jej uczniów. Jej podopieczni regularnie osiągają wysokie wyniki na egzaminach maturalnych oraz zdobywają miejsca na olimpiadach humanistycznych, co jest dowodem jej skutecznego nauczania i zaangażowania. Interesuje ją wszystko, co dotyczy XIX i XX w. Beata Trędowska to nauczycielka, która nie tylko uczy, ale również inspiruje, pokazując uczniom, jak piękne i znaczące jest zrozumienie i czerpanie radości z języka polskiego.

IV6A7564 p.Agnieszka tło+

Agnieszka Gasper

Przez 16 lat z pasją uczyłam języka polskiego i historii na różnych poziomach edukacji. Moje doświadczenie obejmuje także pracę jako redaktorka pism i książek, scenarzystka, montażystka oraz reżyserka filmów dokumentalnych. Obecnie w pełni zaangażowałam się w tworzenie nowoczesnej platformy edukacyjnej dla Was - uczniów i nauczycieli, czyli naszej Akademii.Dlaczego?Bo szkole i nauce poświęciłam dużą część swojego życia. Edukacja to dla mnie coś więcej niż praca – to misja. Wierzę, że proces uczenia się jest niesamowicie fascynujący i pełen wyzwań, prowadząc do mądrości i dojrzałości. Moją pasją są ludzie i ich rozwój, co idealnie łączy się z przedmiotami, których uczę. Jestem jedną z Was. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z młodzieżą, jak i różnych instytucjach edukacyjnych, rozumiem perspektywę zarówno ucznia, jak i nauczyciela. Mam w sobie nutę anarchistki, co sprawia, że tradycyjny system szkolny często mnie nie przekonywał. Niemniej jednak dostrzegam jego wartość i konieczność. Moje podejście do nauczania jest nowoczesne i skupia się na potrzebie i chęci do uczenia się, którą widzę w młodych ludziach. Wierzę, że każdy chce być homo sapiens, a nie tylko homo ludens.

buka

Izabela Jurek

Polonistka (z doświadczeniem na każdym etapie edukacji polonistycznej), autorka artykułów o literaturze i wychowaniu, redaktorka czasopism, korektorka.

buka

Zofia Anuszkiewicz

Italianistka, historyczka literatury, redaktorka, tłumaczka i rolniczka. Mama dwóch synów, z których jeden osiągnął już wiek szkolny. Opracowuje lekcje pod kątem korzystania z multimedialnych (i nie tylko) zasobów Internetu.

IV6A7863 Marysia3 tło+

Maria Grześkowiak

Specjalista od mediów społecznościowych i komunikacji. Absolwentka komunikacji audiowizualnej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Od kilku lat tworzy treści na media społecznościowe oraz kreuje wizerunek marek w sieci. Doświadczenie zawodowe jako social media manager zdobywała w agencji kreatywnej. Ekspertem od pracy pod presją czasu stała się dzięki kilkuletniej pracy w telewizji. Jak sama mówi “praca w newsach” pokazała jej, że nie ma zadań niewykonalnych, a z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Zaangażowana w wiele projektów charytatywnych. W Akademii zajmuje się mediami społecznościowymi i komunikacją.

IV6A8089 Jakub1 tło+

Jakub Moroz

Dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy oraz krytyk teatralny. Troska o rozwój kultury słowa towarzyszy mu od lat w jego aktywności medialnej i edukacyjnej. Dlatego w Akademii poprowadzi autorski kurs wystąpień publicznych i rozmowy z osobami, zaangażowanymi w misyjnie pojętą edukację. Absolwent teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, zafascynowany różnymi formami sztuki oraz dziedzinami humanistyki, filozofii i nauk społecznych.

Crop Image